09.07.2023, 12:18 | czytano: 1234

Mini Podhale Tour - Grand Prix Spytkowic (zdjęcia)

zdj. organizatora
Za nami trzeci etap zawodów rowerowych „Mini Podhale Tour” o Grand Prix Gminy Spytkowice.
Mimo, że to już wakacje, na starcie usytuowanym obok Gminnego przedszkola „Stokrotka”, zjawiło się prawie 130 uczestników i chociaż na niebie wisiały ciężkie ciemne chmury, przez które z rzadka przedzierało się słońce, to jednak udało się o kilku tylko kroplach deszczu przeprowadzić te zawody.
Trasa była wyjątkowo atrakcyjna, a to dlatego, że zmyślnie poprowadzona została po zbudowanym przed kilkoma laty pamtraku i pokonanie jej w wyścigowych realiach wymagało niezłych umiejętności technicznych i dużej odporności psychicznej, z czym zdecydowana większość startujących sobie doskonale poradziła. Sprawne przeprowadzenie zawodów w trzynastu kategoriach wiekowych to dla organizatorów, TC Orzeł Spytkowice, bułka z masłem i po dwugodzinnych zmaganiach można było przystąpić do dekoracji zwycięzców, której przewodziła pani Władysława Faltyn- sołtys Spytkowic.

Wygranymi w zawodach Mini Podhale tour są wszyscy startujący, zarówno ci, którzy wpadli na metę jako pierwsi, ale też ci, którzy zajęli ostatnie miejsce, ważne jest uczestnictwo, motywacja do treningu i swojego sportowego rozwoju. Udział w zawodach rowerowych Mini Podhale Tour jest doskonałą zachętą dla dzieci do rozpoczęcia oraz zintensyfikowania treningów, zerwania z monotonią fizycznego bezruchu i siedzącym trybem życia. Dlatego każdy uczestnik w nagrodę za start w zawodach, otrzymuje pamiątkowy medal oraz bierze udział w losowaniu nagród rzeczowych. Oczywiście najlepsi zostali nagrodzeni trofeami sportowymi a były to medale za trzy i dyplomy za sześć pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej. W tym roku wprowadzono również klasyfikację rodzin z udziałem rodziców i był to strzał w dziesiątkę: maksymalna motywacja, ogromne poświęcenie, walka do ostatniego metra, a wszystko dla swych najbliższych, nie trzeba dodawać jak to buduje i cementuje więzi rodzinne. To jest to!

Przed nami jeszcze finałowe zawody w Rabie Wyżnej 9 września, na które serdecznie wszystkich zapraszamy, wtedy to rozstrzygnie się kto zdobędzie Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Patronat honorowy nad cyklem zawodów Mini Podhale Tour 2023, objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze, zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl