17.09.2023, 18:56 | czytano: 1432

Finał Mini Podhale Tour 2023 w Rabie Wyżnej (duża galeria)

zdj. organizatora
Mini Podhale Tour, to cztero-etapowy cykl zawodów rowerowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice. Przed wakacjami rozegrano trzy etapy: w Rabce-Zdroju, w Czarnym Dunajcu i w Spytkowicach, a w sobotnie popołudnie 9 września, odbył się finał tegorocznego cyklu, rywalizacja o Grand Prix Gminy Raba Wyżna.
W zawodach wzięło udział 130 uczestników, i ta wysoka frekwencja pokazuje jak bardzo potrzebne są takie sportowe imprezy jak Mini Podhale Tour. Rywalizacja odbywała się w trzynastu kategoriach wiekowych, od żywiołowych dwulatków, aż po statecznych rodziców a to dlatego, że w tym roku wprowadzono cieszącą się ogromnym powodzeniem, klasyfikację rodzin.
To właśnie startujące dzieci niejako wymusiły na swych rodzicach udział w zawodach i podjęcie walki o każdy punkcik „dla Rodziny”. Z tego właśnie powodu start każdego członka rodziny był głęboko przeżywany i niezwykle gorąco dopingowany przez krewnych oraz licznych kibiców. To sprawia, że poziom sportowy Mini Podhale Tour ciągle rośnie, z czego ogromną satysfakcję czerpią nie tylko uczestnicy i zgromadzeni kibice ale i organizatorzy zawodów. Po dwugodzinnej, pełnej emocji, rywalizacji przystąpiono do dekoracji zwycięzców, w której nagrody wręczali przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej: Danuta Zagata i Łukasz Możywołek, prezes TC Orzeł Spytkowice Kazimierz Bielak oraz Burmistrz Czarnego Dunajca, Marcin Ratułowski. Oprócz tradycyjnych już nagród sportowych i rzeczowych za zajęcie czołowych lokat, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal uczestnictwa.

Te zdobyte trofea mają ogromną emocjonalną wartość i wędrują na najbardziej eksponowane i honorowe miejsce w domu, niejednokrotnie tworząc pokaźne gabloty będące inspiracją do miłych wspomnień podczas rodzinnych spotkań. Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice składa gorące podziękowania sponsorom, w szczególności Zarządowi Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, którzy ufundowali nagrody rzeczowe, oraz wszystkim osobom, którzy pomogli zrealizować to trudne, lecz dające ogromną radość i satysfakcję, przedsięwzięcie. Zawody mini Podhale Tour odbyły się pierwszy raz w 2012 roku właśnie w Rabie Wyżnej i od tego czasu są organizowane corocznie, z jedną tylko przerwą w pandemicznym roku 2020. Do zobaczenia za rok!

Wyniki, zdjęcia, artykuły są dostępne na stronie zawodów http://www.podhaletour.tcorzel.pl .

Stanisław Kowalcze
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl