19.11.2023, 21:04 | czytano: 2450

"Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające Anioły" - promocja książki Ludmiły Figiel (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. W Miejskim Centrum Kultury zorganizowana została nami promocja książki Ludmiły Figiel "Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające Anioły". Spotkanie z autorką prowadziły Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji oraz Anna Szopińska z Nowotarskiej Telewizji Kablowej.
Akcja powieści toczy się w Nowym Targu
Wydarzenie otworzyły spektakl muzyczno-teatralny nawiązujący do powieści w reżyserii Marcina Kudasika z nagraniami stworzonymi przez Szymona Kudasika i w wykonaniu Sylwii Kwak, Agaty Budz, Maroli Kuchty oraz Gabrieli Gubały z zespołu Śwarnych, Sylwii Basty z mężem Francisco Samael Floreas Rodriguezz oraz Marty Zagórskiej z przyjaciółkami.

Recenzję książki przedstawił Jerzy Sadecki, publicysta oraz autor książek. Grafiki i rysunki wykonała Emilia Voit, a książkę uzupełnia album zdjęć Pawła Kosa i Macieja Gębacza. Publikacja powstała we współpracy z Podhalańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk w Nowym Targu. Wydawcą jest Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ.

UM Nowy Targ, opr.s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Masive22.11.2023, 08:26
@detektivus Poklepuj dalej i fotografuj się na tle ścianek z prominentami. Inni mogą mieć inne zdanie.
Swoj21.11.2023, 22:10
Do Ceperka z 17:47 Moja mala uwaga do Ciebie. Ten "rotor" z 21:27 pisze w swoim imieniu, Ty piszesz w imieniu wiekszosci - Kto Ci dal prawo? Robilas survay po calym miescie na reprezentatywnej grupie? Nie znam ksiazka, ale mam wiekszy respect do "rotor" anizeli Ty, bo Ty piszesz jak megaloman on jak "angry bird". Kto z was ma racje ja sie przekonam, jak przeczytam.
Wieszcz21.11.2023, 13:41
Lepiej przyjmij krytykę, niż z dłoni zrzucić sztukę,
W słowach innych tajemnicę, lepszą wersję odsłuchuj.
Niech krytyka będzie mostem, nie zburzyć go z trwogi,
Bo z błędów wyrośnie kwiat, jak z codzienności bajka w dobie.

W zaułkach słów i tonów, szukaj skarbów w krytyce,
Tam, gdzie wiatr mówi melodię, zyskasz siłę do przodu.
Niech słowa innych staną się drabinką do gwiazd,
A krytyka, jak latarnia, oświetli ścieżkę ku nowym rozdziałom czasu.
Jędruś21.11.2023, 11:35
Napastliwe, nieprawdziwe przekazy. Skrajna megalomania. Pogardliwy stosunek do innych osób. Używanie argumentów ad personam atakujących osoby. Wypisz, wymaluj - troll i ... wyjątkowo pasuje do jednej , no góra dwóch osób podpisanych jako: ?Rotor? , ?Życzliwa?, ?Masive? , ?Muza?. To "Lepieje" dla autora: Lepiej struć się antrykotem niż przejmować się bełkotem.
Lepszy brak tkanki kurczliwej niż komentarz od ?Życzliwej?.
Widz21.11.2023, 09:53
Złe przedstawienie teatralne to taka produkcja, która nie spełnia oczekiwań widza i nie zdoła go zaangażować czy zainteresować. Może to wynikać z różnych przyczyn, zarówno artystycznych, jak i technicznych. W tym przypadku zabrakło jednego i drugiego i tylko reżyser wiedział o co chodzi. Ważne jest zauważenie, że odbiór sztuki teatralnej jest subiektywny, a to, co jednemu widzowi może się nie podobać, innemu może przypaść do gustu. Każdy ma do tego prawo. Ma prawo też to wyrażać, więc wycieczki w kierunku komentatorów, mających inne zdanie, niż wykonawcy, są nie na miejscu. Świadczą dobitnie o braku kultury, w miejscu powszechnie zwanym Centrum Kultury.
Ewka21.11.2023, 09:16
?Bez łez u pisarza, bez łez u czytelnika. Żadnej niespodzianki u pisarza, żadnej niespodzianki dla czytelnika. ?

Robert Frost
Jo21.11.2023, 06:18
I co?. Lepiej się czujecie puściwszy pawia ? Popuściło Rotora,Muzę i Życzliwą ?. Fajnie jest ?. Nie musisz "kolego" odpowiadać widać, że "wymiot" skierowany na kogoś sprawia ci przyjemność. No cóż... różne mają ludzie "upodobania". A..."Życzliwa" dodatkowo lubi przebierać się w damskie fatałaszki stąd "ksywa" ?.
Rotor20.11.2023, 18:59
@cykada13:09, 20 listopada 2023.
Promuję się za swoje, a nie za gromadzkie. Poza tym jako świadomy swej słabości grafoman wiem, że czasami lepiej, gdy swoją beletrystykę zatrzyma się dla siebie. Niezła próba, ale z miłej mi anonimowości nie zrezygnuję. Mam ku temu powody i do tego prawo - vide: regulamin.
@detektivus13:05, 20 listopada 2023 - słowa o władzach samorządowych nie napisałem. Mówiąc Sapkowskim: "Taki z ciebie detectivus jak z koziej /.../ ". Nie wszystko da się sprowadzić do lokalnej polityki i bijatyki rodzimych Tutsi-Hutu. Może przecież kogoś oburzać inna sprawa. Np. tajemnicza książka nie wiedzieć o czym, której promować nie trzeba jakąś zajawką, bo gromada już zapłaciła. A za co? Za umieszczenie pewnych alter ego jako postaci i rekwizytów? Promocja czego? U3W? Pretensjonalny tytuł, który może naruszać prawa autorskie! Skoro ktoś robi promocję za publiczne, to w XXI w musi już wiedzieć, że niezadowoleni korzystając z Twilight Zone, jaką daje anonimowy komentarz, bekną sobie z niezadowolenia, choć face to face ugryźli by się w język, bo może nie wypada. I mają do tego prawo. A mądrzy ludzie cenią sobie to, że udało im się poznać coś co się przez konwenanse nie przebije.
Życzliwa20.11.2023, 18:48
Pana ?dykcja to fikcja? Panie Marcinie. Proszę popracować z logopedą nad samogłoskami i zwrócić uwagę na końcówki. Na karierę już za późno. Pozdrawiam
Ceperka20.11.2023, 17:47
Wszędzie w każdej grupie ,miasteczku ,mieście i wsi "gęgają "jakieś niedocenione ,zakompleksione Rotory i nawet naftaliną ich nie wybijesz.!Szkoda bo psują swoim nastrojrojem zazdrością wszystko co powinniśmy cenić i szanować.Szanowna Pani Ludmiło w imeniu większości mieszkańców tego uroczego miasta dziękuję za wspaniałą powieść -przewodnik po naszym grodzie.Ja osobiście jestem dumna że jest Pani współobywatelką stolicy Podhala.Jeszcze raz dziękuję i nisko się kłaniam.
Ałgaj20.11.2023, 14:38
Jakieś zakłócenia w myśleniu i działaniu Muzo ? Widać, że dopadł cię stan przykrego napięcia emocjonalnego.
Telksinoe20.11.2023, 13:37
"Gdy głupi milczy, za mądrego poczytany bywa" Wieszczko
cykada20.11.2023, 13:09
Rotor, mówisz że jesteś takim samym grafomanem jak Pani Profesor! To powiedz, co napisałeś bo jeśli nic, to pomyślimy że porównując się, przeceniasz swoją wartość.
detektivus20.11.2023, 13:05
Zleciały się czarne anioły: Rotor, Muza, Masive - a pewnie to ten sam gość atakujący władze samorządowe i wszystkich mających z nimi coś wspólnego?
Masive20.11.2023, 09:35
Wydział promocji w Mieście Nowy Trag to wydział przedziwny. Trochę drugi MOK, trochę Biblioteka i trochę taki tam
Muza20.11.2023, 01:00
To nie była nawet amatorska reżyseria to co Marcinek wymęczył. A już nazywanie spektaklem? Chociaż dziwne że nie przeszedł z kapeluszem. Pewnie zapomniał
Rotor19.11.2023, 21:27
Nie pomogą dobre chęci, z pewnych rzeczy bicza nie ukręci. Czcigodna Pani Profesor, jest pani niestety taką samą grafomanką jak i ja. Ale ja się nie promuję za publiczne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl