04.05.2016, 00:40 | czytano: 1868

Uczniowie II LO posłami na XXII Sejm Dzieci i Młodzieży (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Filip Kot i Dariusz Stopka zostali posłami na XXII Sejm Dzieci i Młodzieży. Za realizację projektu edukacyjnego pt. „Serce Miasta” uczniowie II LO są laureatami konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Pamięci Narodowej.
- Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona i będziemy reprezentować miasto Nowy Targ i województwo małopolskie na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2016 r. w Warszawie.- mówi Filip – Już w zeszłym roku nasi koledzy Bartosz Czyż i Kamil Augustyn, teraz już absolwenci II LO, zasiadali w ławach poselskich na ul. Wiejskiej. – dodaje.
- Jednym z zadań w ramach projektu, dotyczącego nowotarskiego ratusza, czyli wybranego przez nas miejsca pamięci, były warsztaty plastyczne i historyczne, jakie razem z naszą koleżanką Dominiką Tomczewską-Iskrzycką, zdobywczynią tytułu absolwentki roku w II LO, przeprowadziliśmy dla uczennic i uczniów klasy 1a w Szkole Podstawowej nr 6. – opowiada Darek.

Teraz licealiści będą się przygotowywać do sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, by zgłosić propozycje do przygotowywanej uchwały.

Projekt pt. „Serce Miasta” został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Patronat medialny sprawują Podhale24, Podhale Region, Góral Info, Nowotarska Telewizja Kablowa, TVPodhale.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl