02.06.2017, 20:44 | czytano: 6915

"Chcę się czuć bezpieczna". Skarg na pub Plama ciąg dalszy

NOWY TARG. - Będę "czarną owcą", ale nie dbam o to - mówi Aneta Larysa Knap, która sąsiaduje w jednej kamienicy, na jednym piętrze z pubem Plama. Nowotarżanka skarży się na "notoryczne zniszczenia, zakłócanie ciszy nocnej" przez klientów pubu.
- Nie da się pracować. Ja codziennie przychodząc do pracy zastanawiam się co na miejscu zastanę. Wymioty, nie-wymioty, powybijane szyby. Proszę zobaczyć na korytarz. Cokolwiek zrobiłam, by nie był taki zaniedbany - było dewastowane. Lampy, klosze, kinkiety, mała fontanna... wszystko zostało zniszczone, dali radę wszystkiemu. Ja się chcę tu czuć bezpiecznie. Jestem fanką koncertów, ale to co się dzieje "wokół" Plamy, czyli zachowanie niektórych klientów - jest niedopuszczalne. W ubiegłym roku zrobiona została elewacja kamienicy za 30 tysięcy. Już jest zniszczona. Mi zależy na porządku i bezpieczeństwie w kamienicy. Tymczasem to jedyne miejsce w Nowym Targu, gdzie lokal jest nie tyle w jednym budynku z innymi firmami, ale dodatkowo mamy wspólny korytarz. Inne kluby mają osobną lokalizację. Ta sytuacja jest nie do przyjęcia - to picie przed kamienica, zarzygane chodniki. Plama działa warunkowo, bo sanepid jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Będę czarną owcą, ale nie dbam o to, bo to nie chodzi tylko o mnie. Skarżą się inni sąsiedzi - mówi Aneta Larysa Knap.
Rzeczywiście, sześć osób będących sąsiadami kamienicy przy Kościelnej 7, w której prócz Plamy swoją siedzibę ma kilka innych firm - podpisało się pod pismem do burmistrza, w którym proszą włodarza Miasta o interwencję.

Pytana - o co chodzi w konflikcie między nią, a właścicielem pubu, Aneta Larysa Knap odpowiada: - Ja nie widzę w tej sprawie konfliktu, czy sporu. Proszę zrozumieć: 4 lata zaciskania zębów, prośby, rozmowy, groźby, oświadczenia - nie nie skutkuje. Teraz jest nawet gorzej, niż było gdy pub prowadziło dwóch wspólników. Wiem, że po alkoholu różnie się ludzie zachowują, ale właściciel lokalu w żaden, powtarzam - w żaden sposób nie reaguje na te zachowania swoich klientów. Ja się tu nie czuję bezpiecznie. Jeden z najemców został zniechęcony i opuścił lokal na parterze, bo przy jego wejściu było brudno, były wymiociny na korytarzu, śmieci, niedopałki, różne zniszczenia. To robią klienci Plamy. Właściciel pubu nie może nie poczuwać się do odpowiedzialności, a Gabriel Szyrszeń nic nie robi.

Projektantka ma żal do rzecznika nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji, którego słowa zacytowała jedna z gazet. - Fatalna informacja poszła od rzecznika Policji, który powiedział, że nie ma zgłoszeń na działalność pubu Plama. Jak to nie ma? tylko ode mnie były trzy skargi. Składałam je 3 grudnia ub. roku, 22 stycznia i 8 maja br. Moje wcześniejsze spory z Plamą były załatwiane polubownie. Teraz jest kolejna sprawa w sądzie, a dotyczy zniszczenia mienia, konkretnie zasłon i abażuru w korytarzu - mówi.

not. S. Palka
zobacz także
komentarze
Turysta22.08.2019, 07:45
Większość tu narzeka i broni tej mordowni co zwie się plamą. Zwykłą buda z piwem, gdzie brak kultury i chamstwo na każdym kroku, a nie docenianie mimo wszystko talentu kogoś kto jest bodaj z waszego miasta. Góralskie c***.
ANIA07.06.2017, 18:15
aneta, zajmij sie plagiatami, to umiesz najlepiej :) Larysa. HAHAHAHA
Szmata z Waksmundzkiej07.06.2017, 17:32
u mnie też pili rzygali ale znalazłam na to sposób
pan Jan05.06.2017, 18:02
@qwerty Dowody szanowny Panie dowody:) znowu słowa bez pokrycia.
qwerty05.06.2017, 14:22
Otwierasz biznes który z natury może działać sąsiadom na nerwy.
Wiesz o tym. Wiesz ze jeśli wleziesz im za skóre to prędzej czy później będą mieli ciebie dość. Co wtedy robisz? Starasz się za wszelką cenę nie wleźć im za skórę i żyć w zgodzie.
Proste jak budowa cepa.
Mieszkancy bloków chyba wiedzą o co chodzi. Trza się dogadać.
Pracownik plamy ostatni wychodzący za każdym razem ma wszystko uprzątnąć choćby była 6 rano i by był spokój. Ale jak nie potrafią w barze odmówić sprzedaży już pijanemu szczylowi który po kolejnym piwie rzyga po klatce schodowej i chodniku, zrywa jakies tam elekenty i niszczy fontanne no to przepraszam bardzo ale ktoś się nie nadaje do prowadzenia knajpy. Odpowiedzialność za swoich klientów trzeba brać.
sąsiad ***04.06.2017, 01:39
Laryseńko kochana ... ludność woli knajpe z duszą niż butik z kiczem ... przenieś sie na targowice Tomka , koło drukowanych słowackich zasłon i firanek

Proszę zmienić nick. Moderator.
plamista03.06.2017, 22:16
tak jej źle te swoje kicze wystawiać wyprowadź się na bagna tam najlepiej pasujesz
Właściciel03.06.2017, 21:46
Kawiarnia Fanaberie nie planuje nikogo wykończyć i nie ma niczego wspólnego z powstałym konfliktem. Nie jest żadną konkurencją jak ktoś wcześniej pisał - kawiarnia, a pub to dwie różne bajki. Nie jesteśmy żaden "glamur" i raczej nadęci też nie. Fanaberie tworzy trójka młodych ludzi. Pani Larysa jest właścicielką lokalu, który wynajmujemy - nie właścicielką kawiarni. Rozumiemy totalnie luźną atmosferę w Plamie, ale żeby miejsce gdzie można napić się kawy czy zjeść ciastko nazywać nadętym to czysta przesada. Żeby raz jeszcze podkreślić, że nie mamy zamiaru wykończyć nikogo dodam, że od sierpnia rozwijamy się i ruszamy w nowym miejscu na rynku. Zapewniam, że nie będzie potrzeby przychodzić do nas w garniturze ;) Owszem komentarze są po to by komentować, ale co niektórzy - zluzujcie trochę majty. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Dystans, kur**, bo wszyscy umrzemy". :) Mam nadzieje, że rozwiązałem wszelkie wątpliwości - jeśli nie zapraszam na FB @fanaberie7, pozdrawiam.
jazzanova03.06.2017, 19:19
"Jeden z najemców został zniechęcony i opuścił lokal na parterze" - taaak
bardzo "kulturalny" lokal czyli gry hazardowe, lokal został wybudowany jako samowola w miejscu przeznaczonym na wspólne odpady komunalne całej kamienicy.
smok03.06.2017, 17:11
Po informacji, że szanowny tatuś pstryka zdjęcia "martwej natury" , którą sam tworzy to co mówi słynna projektantka jest mało wiarygodne. Nowotarski kociołek - walka o ogień ?
Stanisław03.06.2017, 16:52
Na kościelnej powstaje kolejna knajpka. Ciekawe kiedy zacznie przeszkadzać Pani A. i jej świcie ;) eh co za społeczność wszystko źle
Frank03.06.2017, 16:45
Do Taxi. Pani Aneta nie jest jedyną wlascicielką budynku. Dwie rodziny.
to poco publicznie rozwiazuja swoj konflikt ?03.06.2017, 16:40
do Q

a jakie maja być komentarze ?? nikt tutaj nie jest strona sprawy wiec chyba jest oczywiste ze kazdy mowi to co mysli na podstawie przedstawionych nam informacji chyba w takim celu to jest publikowane ?

to pani aneta vs plama rozwiązuje swoje konflikty publicznie jakiej to nowatorskie.

jest 2 najemców nawet nie właścicieli z tego co widzę i 1 najemca wiedząc gdzie się wprowadzał nagle planuje wykończyć drugiego , to tak jak by wprowadzić się koło lotniska i iść do sądu o duży hałas.

internauci mówią zgodnie ze nie można komuś zabronić prowadzenia działalności na podstawie swoich fanaberii , policja nie potwierdza zgłoszeń czyli nie było mandatów a jedynie wścibskie donosiki :) i skoro zamykamy 1 klub na podstawie przedstawionych argumentów to będąc sprawiedliwym należny zamknąć reszte bo ADHD to jednak króluje w poziomie klijentow a bandy z adhd regularnie ganiają po całym centrum zygając śmiecąc hałasując pijąc
Ogi03.06.2017, 14:52
@ Michalina. Wyjscie ewakuacyjne mogło byc , tyle , że P. AL.K zabudowała podworko,bo chciała mieć lokale i teraz przeszkadzaja jej wory ze smieciami z pabu. A gdzie je teraz mają trzymać? Przed bramą tez nie pozwala parkować jakby cała kamienica jej była.
Burok03.06.2017, 13:19
Pytam ponownie , czyja jest kawiarnia , której reklama jest na oknach od strony Kościuszki ? . Ktoś chce rękami miasta pozbuć się konkurencji ?
Q03.06.2017, 12:58
@ kicz

Fanaberie nie są własnością Pani Anety i mają się całkiem dobrze.

Ah te cudowne wypowiedzi z cyklu nie znam się, a się wypowiem. Jakie to nowotarskie...
E.03.06.2017, 12:31
zwykły szary człek ma rację. Popieram! PS: Nie damy zamknąć Plamy!
do TAXI03.06.2017, 11:42
Chyba zapominasz kto jest właścicielem budynku? Ogarnij się - jest jeszcze czas.
Vik03.06.2017, 10:59
Larysa! Chcesz czuć się bezpieczna kup sobie owczarka.
kicz03.06.2017, 09:57
po co ona się w to miesza- chrapka na nieruchomość a może fanaberie nie wypaliły bo kicz wyczuje się z daleka...
Michalina03.06.2017, 09:34
Plamę lubię ale muszę stanąć w obronie ALK. Rozumiem sytuację gdy ma się za sąsiada pub, nie jest to komfortowe, zwłaszcza gdy dzieli się jedna klatkę schodową (btw. gdzie jest w planie drugie wyjście ewaluacyjne??). Ale nie rozumiem dlaczego @Taxi chce ALK wyrzucić z jej części kamienicy? Gdybyś miał jakieś udziały w jakiejkolwiek kamienicy, w której miałbyś swój ciężko wypracowany biznes (nie ważne z czym) też byś tak chętnie zmieniał lokalizację swojej działalności na rzecz pubu/sklepu/firmy uslugowej, której klienci nie czują odpowiedzialnosci za swoje czyny? Czy raczej chcialbys, mieć spokój i radość kiedy rano wchodzisz do pracy?
olusia03.06.2017, 09:22
Widzę ze bardzo mądrze ktos napisal żeby się wsiąść za adhd a nie za jakies mini puby. Ciekawe jaka będzie wycena zaslon chetnie pslucham bo w ostatnim czasie dzieci kolegi mi rolety zniszczyly może tez podam do sadu....
KNT03.06.2017, 08:05
A. Wszystko przeszkadza nawet kur****kotlownia, krltora ogrzewa bloki....
Tytus03.06.2017, 07:54
Poziom wypowiedzi zbliżony do IQ opisanego abażuru
Jo23lata03.06.2017, 06:39
do @nt34 mieszkasz tam w pobliżu? jeśli nie to nie mów za innych
Taxi02.06.2017, 23:21
Skoro Pani Anecie Larysie Knap to przeszkadza to niech sobie poszuka innego lokalu na swój interes i po sprawie. A niech się nie wpieprza i da zarobic innym.
Jo23lata02.06.2017, 22:54
Pani Laryso,policja przyjmie zgłoszenia jeśli kogoś zabija na inne reakcji brak...bo niska szkodliwość itd...
bespieczny02.06.2017, 22:33
Czyli widać kto mącił od początku!!!! Jeżeli Plama nie daj Boże zostanie zamknięta a P. Knap tam coś swojego otworzy to będzie czarno na białym o co chodziło. Pani Knap czuje się zagrożona, ona odnowiła elewacje??? W Tosterze P. Knap czuje się bezpiecznie, a może czuje się bezpiecznie jak przechodzi koło sklepu na Waksmundzkiej po 21 w piątki i soboty, dobry bullsit pociska!!!! /.../
nt3402.06.2017, 22:16
jest sprawa o zasłony i abażur !!!- no q---a !!! co tu sie dzieje w/w przedmioty zostały wykonane przez zacną projektantkę ALK to i pewnie ich wartość była na tyle wysoka ze można było iść do sadu. Plama jest tam od kiedy pamiętam, w kamienicy "przykleiło sie " kilka glamurowych miejsc (z nadętymi właścicielami i klientami) bo czynsz był niski i teraz boli!! a moze klienci Plamy nie chcą patrzeć na tych pozerów żyjących we własnym wyimaginowanym świecie. Wg mnie jest to i było od lat najbezpieczniejsze miejsce spotkań ludzi w tym mieście. a jest ich pożal się boże może 4 na 35tys. mieszkańców. Jedno ale z duszą i ludźmi którzy tworzą to miejsce a nie dhad gdzie klienci w wieku komunijnym gonią do nocnego w piekarni bo ich na piwo w lokalu nie stać i w jednym i drugim miejscu w czasie "dyskoteki strach przejsc ale to nie problem. przepraszam poniosło mnie - można by tak pisać i pisać a i tak go--o z tego
baciok@02.06.2017, 22:13
Pytanie proste. Czemu atak na ten klub. Są gorsze. Niech mi ktoś wytłumaczy bo nie jestem w temacie.
zwykły szary człek02.06.2017, 22:02
Dobre. Pani Knap mówi że nie może się skupić na pracy, a Plama jest otwarta chyba dopiero od 17! Dodatkowo po każdym wieczorze pracownicy wszystko dokładnie sprzątają - łącznie ze wspólnymi schodami. A na pytanie o konflikt, twierdzi że go nie widzi. Może napisze wprost że jednak chodzi o nieruchomość, po co owijać w bawełnę?
Pamiętam jak jeszcze na podhale24 były zdjęcia pierwszych kolekcji Pani ALK robione właśnie w samej PLAMIE, co za historia :)
blokers02.06.2017, 21:28
a kiedy będzie zamknięte adhd strach tam przechodzić kiedy się odbywają imprezy kto mi zagwarantuje że nie zostanę pobity albo nie daj boże zabity jedna śmierć wystarczy
majka02.06.2017, 21:27
ulica Kościelna nigdy nie była bezpieczną ulicą droga pani -za blisko park,rynek i może tam być każdy obcy człek -nie mający nic wspólnego z naszym miastem .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl