14.05.2019, 20:58 | czytano: 5472

Dwa dni bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

zdj. Podhale24
NOWY TARG. W czerwcu i we wrześniu będą dni, gdy autobusami MZK można będzie jeździć za darmo. W czerwcu okazją będą obchody związane z rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu, a we wrześniu - tradycyjny już Dzień bez samochodu.
9 czerwca br. przypada 40. rocznica wizyty papie za-Polaka w Mieście. W tym dniu na Rynku nowotarskim odprawiona zostanie msza święta. - Jest to wydarzenie, które dotyczy nie tylko Miasta Nowy Targ, ale także całego regionu Podhala. Mając na uwadze zapewnienie możliwości uczestnictwa w uroczystościach jak największej ilości osób proponuje się, aby w tym dniu wprowadzić bezpłatne przejazdy pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacji - tłumaczy burmistrz Grzegorz Watycha.
Tego dnia - mimo iż będzie to niedziela - autobusy kursować będą według rozkładu jazdy dla dnia roboczego. Utracone wpływy do kasy MZK ocenia się na blisko 13 tysięcy zł.

W projekcie uchwały czytamy, iż "wystąpiono do wójtów gmin Nowy Targ i Szaflary z wnioskiem o partycypację w kosztach w proporcji wynikającej z ilości wozokilometrów przejechanych na terenie poszczególnych gmin".

Z kolei we wrześniu, w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zachęcać się będzie mieszkańców - podobnie jak w poprzednich latach - do korzystania z komunikacji miejskiej. 22 września (będzie to niedziela) ponownie autobusami MZK można będzie cały dzień jeździć bezpłatnie. Miejski Zakład Komunikacji oszacował, że utracone z tego tytułu wpływy wyniosą 5 tysięcy zł.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu namawianie ludzi do korzystania z ekologicznych środków podróżowania, chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania właśnie z miejskiej komunikacji.
Stosowne uchwały podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
;)15.05.2019, 17:07
@Śliczny - ale ją zrobił a nie tylko mówił. To znacząca różnica ;)
ekonom15.05.2019, 15:10
Za darmo czyli i tak zapłacimy tyle, że wszyscy.
Wyrocznia15.05.2019, 12:33
Ojeju za darmo, nie trzeba będzie płacić za bilety! Hura! Za całą resztę i tak zapłacą podatnicy, czyli w dalszym ciągu nie będzie zupełnie za darmo.
Xyz, a co chcesz na tych przystankach robić, telewizję oglądać, internet, może jeszcze saunę i basen?
Inżynier15.05.2019, 11:08
Utracone wpływy, o których pisze autor to jedno. A zyskane "wpływy" poprzez działanie społeczne? to jest wartość niepoliczalna, ale jednak warto o niej wspomnieć
Śliczny15.05.2019, 08:58
@xyz Rewolucję to Lenin zrobił malkontencie
xyz15.05.2019, 06:55
Zanim przyjedzie autobus to szybciej ja piechotę. Bez czekania godzinę. Miała być rewolucja w MZK a tu maj i dalej cisza. A autobusu i orzystanki nadal syfiaste. Obiecanki cacanki jak z halą widowiskową. Ehh trzeba nam władzy z jajami a nie takiej która tylko mówi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl