04.09.2020, 12:42 | czytano: 4408

Rabkoland znów otwarty

zdj. mat. prasowy
Park rozrywki w Rabce-Zdroju został dwa tygodnie temu zamknięty, gdy Ministerstwo Zdrowia objęło powiat nowotarski "czerwoną strefą". W związku z wprowadzonymi dziś zmianani w kwestii obostrzeń, a wynikającymi ze zmniejszoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem - powiat przestal widnieć na liście miejsc zagrożonych i Rabkoland od soboty ponownie zostanie otwarty.
Park będzie czynny co najmniej przez wszystkie wrześniowe weekendy - zapowiada Piotr Wiecha.
- W najbliższą sobotę, 5 września, nareszcie będziemy mogli otworzyć Rabkoland. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, które okazali nam wszyscy: dziennikarze, goście, pracownicy. Jesteśmy zachwyceni tym, że pogoda dopisuje, dzięki temu zapowiada się weekend pełen gwaru i zabawy - dodaje właściciel parku rozrywki.

Obostrzenia sanitarne w Rabkolandzie będą takie, jak przez cały sezon 2020. Pracownicy noszą obowiązkowe maski lub przyłbice, co kilka metrów znajduje się stacja do dezynfekcji rąk. Także wszystkie karuzele i inne atrakcje są dokładnie czyszczone środkami dezynfekującymi. Obowiązek noszenia maseczek dla gości pozostaje jedynie w pomieszczeniach zamkniętych, jak sklepik z pamiątkami czy Muzeum Orderu Uśmiechu.

- Mamy nadzieję, że goście będą mogli bawić się u nas jeszcze przez kilka kolejnych weekendów, aż do połowy października. Choć planowaliśmy działać tylko we wrześniu, liczymy na to, że pogoda dopisze, a dodatkowe weekendy pozwolą nam utrzymać całoroczne miejsca pracy - mówi Wiecha. Dodaje, że zorganizowanie pracy parku rozrywki w jeden dzień to bardzo trudne zadanie, ale "Park jest przez cały czas gotowy na otwarcie, co kilka dni uruchamialiśmy wszystkie atrakcje, utrzymując je w pełnej gotowości. Najtrudniejsza była ponowna rekrutacja, jednak większość załogi ucieszyła się, że może wrócić do pracy".

Rabkoland będzie otwarty w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Dzieci do 90 cm wzrostu wchodzą za darmo.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wake up04.09.2020, 13:34
Powodzenia, trzymam kciuki ! Szczerze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl