05.03.2021, 11:01 | czytano: 2144

Pieniądze z województwa dla DPS-ów

arch. Podhale24
Wojewoda Łukasz Kmita zapowiedział przekazanie do domów pomocy społecznej w Małopolsce ponad 5,1 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na 2021 r. i zostały przyznane przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
- Przyznane dla Małopolski środki to kolejny dowód na to, jak ważna dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest sytuacja w jednostkach świadczących pomoc osobom potrzebującym. Na bieżąco pozostaję w kontakcie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Dziękuję za szerokie wsparcie, które już otrzymaliśmy. Nasze potrzeby są dostrzegane. Co więcej – Ministerstwo wychodzi im naprzeciw. Dokładam też wszelkich starań, by wspierać domy pomocy społecznej w zakresie środków ochrony osobistej. Szczepienia dają nam oddech ulgi, ale nie ustajemy w stałym monitorowaniu sytuacji w tych placówkach - komentuje wojewoda Łukasz Kmita.
Rządowe dofinansowanie trafi do jednostek w powiecie nowotarskim i tatrzańskim. DPS otrzymają odpowiednio 142,1 tys. oraz 129,6 tys. zł.

Fundusze zostaną przeznaczone na sprzęt, wyposażenie i środki ochrony osobistej. Możliwe będzie także przeznaczenie funduszy na zapewnienie kadry potrzebnej do utrzymania ciągłości usług świadczonych przez DPS-y.

W ubiegłym roku małopolskie domy pomocy społecznej otrzymały wsparcie w ramach środków przyznanych z rezerw celowych budżetu państwa. Dla województwa małopolskiego przyznano łącznie środki finansowe rzędu 12 mln.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gorol05.03.2021, 14:58
To na premie dla pracowników, żeby zaszczepili wszystkich staruszków?!?!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl