23.04.2021, 18:02 | czytano: 3666

Podwyższanie kapitału nowotarskiego MPEC poprzez udziały MZWiK

arch. Podhale24
NOWY TARG. Władze Miasta podpisały umowę z firmą RAVICON z Krakowa na wycenę udziałów Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., które zostałyby wniesione do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Celem transakcji jest podwyższenie kapitału własnego MPEC, w związku z planowanym wniesieniem wkładu finansowego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o orientacyjnej wysokości 15 mln zł. Kapitał pozyskany z NFOŚiGW będzie stanowił źródło sfinansowania inwestycji mających na celu odchodzenie od produkcji ciepła z węgla.
O potrzebie dokapitalizowania MPEC rozmawiano już i na posiedzeniach miejskiej komisji i podczas prezentacji na sesji Rady Miasta. Teraz trwa wycena wartości udziałów MZWiK.

- Wycena jest niezbędna do podjęcia uchwały o wniesieniu części udziałów do MPEC. To otworzy nam drogę do tego, by pozyskać wspólnika do współfinansowania inwestycji projektowych zmian źródła ogrzewania i rozbudowy sieci ciepłowniczych, poprzez podpisanie umowy i wejście w bliską kooperację z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakładałem, że zrobimy to w kwietniu, ale niestety zanotowaliśmy pewien poślizg. Czekamy na zatwierdzenie aktualnego sprawozdania finansowego przez MZWiK - tłumaczy Grzegorz Watycha.

Burmistrz dodaje, że sprawa zostanie sfinalizowana podczas najbliższej, majowej sesji Rady Miasta, by radni mogli jak najszybciej podjąć stosowna uchwałę.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Micp24.04.2021, 11:58
A Geotermia Podhalańska nie chciałaby dołączyć do tego przedsięwzięcia? Przecież to wspaniałe pionierskie, wizjonerskie przedsięwzięcie. Cała Polska będzie nam zazdrościć. Trzeba przeprosić Pana Prezesa O. , że miał takie nieprzyjemności w szkole na Kokoszkowie i na kolanach zaprosić go to tego projektu. Szybko trzeba przygotować uchwałę o honorowym obywatelstwie. Nie możemy sobie pozwolić na utratę takiej okazji. Brawo Pan Burmistrz a szczególnie Pon wice- , cytując klasyka " takich ludzi nam trzeba" . Wiadomo co i do przodu.
Katon24.04.2021, 09:28
Sprawdza się plan Watychy sprzedaży miejskich sieci. Radni pobudka zajmijcie się tym tematem!!!!!! A nie tylko bale, kolesiostwo, wstążki
mpcwik24.04.2021, 09:03
w wyniku tej fuzji podrożeje woda ,ścieki i ogrzewanie
Złoty człowiek23.04.2021, 21:31
Koniecznie trzeba zaprosić do wniesienia udziałów PPK Sp. z o.o. i podsuwam ( za darmo) pomysł , że znacząco mogłoby poprawić dokapitalizowanie MPEC-u, zaproszenie do wniesienia udziałów w ramach PPP przez którąś z prężnie działających w Nowym Targu firm pogrzebowych, kiedyś to też była przecież branża komunalna.
abc23.04.2021, 19:10
wspólnik!!!
no to nas będzie kroił!!!
ciekawe ile podrożeje ciepło?
daniel23.04.2021, 18:07
i po co to, dejcie na sowy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl