15.01.2022, 09:34 | czytano: 8196

Pat na "Podhalańskiej Wyższej" trwa, ale na 1 lutego zaplanowano wybory nowego rektora uczelni

Kalendarz wyborczy, gdy już jest uruchomiony, nie podlega wpływowi ani rektora, ani osoby pełniącej jego obowiązki - mówi dr Maria Zięba. Arch. Podhale24.pl
- Wybory są uruchomione, kalendarz wyborczy przewiduje, że 1 lutego będzie dokonany wybór nowego rektora, a 5 lutego, po rozpatrzeniu ewentualnych protestów wyborczych, zapadnie prawomocna decyzja Kolegium Elektorów - informuje Podhale24 dr Maria Zięba.
Przypomnijmy, w czwartek dr Bianka Godlewska-Dzioboń, związana z odwołanym rektorem Robertem Włodarczykiem, przedstawiła pismo z Ministerstwa Edukacji i Nauki informujące, że to ona pełni obowiązki rektora uczelni. Za pełniącą obowiązki rektora uważa się jednak ciągle również dr Maria Zięba, powołana na tę funkcję po grudniowym odwołaniu Włodarczyka przez Kolegium Elektorów. Panuje więc swoista dwuwładza, trwa też wymiana listów między ministerstwem, a obiema stronami otwartego już konfliktu.
Po czwartkowym komunikacie przekazanym przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń, wczoraj dr Maria Zięba poinformowała nas, że kierując się właśnie zaleceniami ministerstwa, uruchomiono kalendarz wyborczy.

- 11 stycznia otrzymałam pismo, w którym ministerstwo edukacji zaleca, by doprowadzić do współpracy wszystkich stron w celu maksymalnego przyspieszenia wyborów nowego rektora. Kalendarz wyborczy, gdy już jest uruchomiony, nie podlega wpływowi ani rektora, ani osoby pełniącej jego obowiązki. To bardzo dobry zapis. Ten kalendarz się więc ziści, do 18 stycznia do godz. 14 można zgłaszać kandydatury na rektora przez grupę senatorów lub Radę Uczelni - mówi dr Zięba.

Dodaje też, że w tym samym piśmie ministerstwo jednoznacznie stwierdza, że zwolnienia dyscyplinarne jej i czterech innych osób, dokonane przez byłego rektora w dniu jego odwołania nie mają żadnej mocy sprawczej.

Maria Zięba mówi nam również, że w czwartek odbyły się negocjacje z udziałem m.in. dr Godlewskiej, przewodniczącego Rady Uczelni, Wiesława Wojasa, przewodniczącego Kolegium Elektorów i przewodniczącego Komisji Wyborczej.
- Na wstępie wygłosiłam oświadczenie, że wciąż uważam się za p.o. rektora, i jestem skłonna - biorąc pod uwagę dobro uczelni - usiąść ramię w ramię z panią doktor Godlewską i we współpracy z przewodniczącym Rady Uczelni doprowadzić do wyborów 1 lutego, a uczelnię - do stanu normalnego funkcjonowania. Niestety, druga strona odrzuciła tę propozycję, zamiast tego proponując unieważnienie odwołania prof. Włodarczyka, a tego nikt poza sądem - nie jest w stanie zrobić. Poza tym wolą społeczności akademickiej było jego odwołanie, a więc o przywracaniu nie może być mowy.

Sytuacja na uczelni jest nerwowa, ale o co w tym wszystkim chodzi, trudno się zorientować. Dr Zięba podejrzewa, że o próbę wzruszenia kalendarza wyborczego, nie rozumie jednak, dlaczego, bowiem ten - jak mówi - został ogłoszony po wyraźnym zaleceniu ministerstwa, a rektor nie ma uprawnień do jego zakłócenia. Wszelkie decyzje podejmuje Komisja Wyborcza i jest w nich niezawisła od żadnego gremium uczelnianego ani zewnętrznego. Maria Zięba dodaje też, że po raz kolejny odłączono jej dostęp do pracowniczej poczty internetowej.

p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bez znaczenia18.01.2022, 13:05
1. Uprzejmie Państwu ośmielam się przypomnieć, że nadal walczymy o jak najlepsze kształcenie NASZYCH studentów. 2. Wybory jak najszybciej, a potem należy dać NOWEMU w spokoju pracować gdyż łatwo mieć nie będzie.
mgr Andżela17.01.2022, 19:56
Ja chętnie przyjmę pracę w PPUZ jak tylko zobaczę w BIP ogłoszenie składam podanie - z tego co widzę tam jest bardzo ciekawie.
Mam wyższe wykształcenie, jestem młoda i ambitna, ale tak ja pisał wieśniak nie będę pracować z budżetu Uczelni tylko z budżetu dr M. Zięby.
Umiem odbierać i wysyłać wiadomości e-mail ale nie wiem co to jest FAX.
Ale napweno mnie ktoś przeszkoli - może Pan Artur.
Mam też koleżanki z Ukrainy jakby co zajmiemy się całą obsługą Uczelni.
Tylko chcę na początek 5 000 zł netto z późniejszą możliwością awansu no i samochód służbowy najlepiej mało używany.
student, na szczęście innej uczelni17.01.2022, 14:03
Ala i Artur to prawie na pewno ta sama osoba. Widać po stylu pisania i godzinie wysłania komentarzy. Trochę żenada, jak już ktoś pisze fejki, to niech to chociaż robi dobrze xD
Anna17.01.2022, 12:08
Tak czytam i czytam...
Nie mam związku z uczelnią, ani z osobami z uczelni owego wątku.
Myślę, że dobry informatyk jest w stanie sprawdzić z jakiego IP wysyła się komentarze, bo to dziwne. Wydaje mi się, że co poniektóre komentarze są pisane przez 1 osbbę, może dwie :D
Rob17.01.2022, 10:42
Szokujące jest to poniższe trollowanie kilku osób byłego rektora, który nie chce odejść. O honorze to nawet szkoda wspominać. Okazuje się, że jednogłośne stanowisko elektorów, senatu dla byłego rektora i pani od promocji nic nie znaczy. Próby straszenia pracowników mają decydować o utrzymaniu się na fotelu i niedopuszczeniu do kolejnych wyborów. Ziębowa się nie przestraszyła?.... To popiszemy hejtu na nią podszywając się pod zatroskanych pracowników (cóż za genialna strategia). Szkoda, że "szkolnictwo wyższe", które przyjechało z Krakowa, pokazuje w praktyce swój "niższy" poziom pojmowania rzeczywistości. Może to choroba na zawłaszczoną wcześniej władzę odbiera rozum?
student UE w Krakowie17.01.2022, 09:12
? skoro dr BGD jest namaszczona przez Ministerstwo na p.o. rektora ...... to co odwołali p.o Ziębę czy była samozwańcem......., ale karuzela .......współczuję Wam studenci, wiejcie stamtąd puki czas
wieśniak17.01.2022, 08:51
Jej Magnificencja Pani Rektor dr Maria Zięba nie jest ani moją swatką ani kamratką, absolutnie nie jestem "jej człowiekiem" jak to ktoś tu napisał, kiedyś tylko, w bardzo zamierzchłej już dziś przeszłości, miałem z nią mikroskopijną styczność o charakterze formalnym, ale na podstawie tej krótkiej rozmowy z nią wówczas uważam że jest ona lekceważona i niedoceniana w komentarzach tutaj. Nie dbam też o to kto będzie następnym rektorem, miałem się nie wypowiadać, ale sprowokował mnie komentarz Artura, który najpierw niby to dobrodusznie radzi biednej Marysi sierotce żeby zwróciła się do administratora bo prawdopodobnie pogubiła się biedaczka w technologiach ICT które ją przerosły i sugeruje że pracownicy techniczni na pewno jej pomogą, a w następnym komentarzu mnie z kolei, niczym głupiego Jasia, poucza, że przecież "administrator może wszystko", czyli pani rektor niczego nie potrzebuje robić, więc w jakim celu radził jej najpierw kontaktować się z obsługą techniczną czyli z tymże administratorem? Eh, nieważne. To jest mój ostatni komentarz w tej sprawie. Naprawdę serdecznie wszystkich pozdrawiam. Udanego tygodnia.
Pompa17.01.2022, 01:18
Wiecie jaka jest prawda? Nikt nie chce pracować z grupą Bianki. Z nimi się nie da pracować! Kłamią, oskarżają, mobbinguja! To jest ta ich "kultura akademicka". UEK to powinien być zażenowany tym, że takie osoby się z nim utożsamiają!
Jedi17.01.2022, 01:15
Smutne jest to że jedyne pochlebne komentarze o grupie Bianki pisze właśnie ta grupa. Kogo chcecie przekonać, że ktoś na uczelni (poza wasza grupą oczywiście) jest po waszej stronie?
Gieno16.01.2022, 23:50
Jo wom powiym: najlepiej niech Uczelnia zwolni wszystkich z doświadczeniem (młodych i starych), młodych trochę szkoda bo są ogarnięci, starzy nie umieją maila wysłać tylko FAX.
Pozatrudniajcie nowych, ambitnych wykształconych magistrów co prawda bez doświadczenia, ale co tam po kilku latach się nauczą pracy, ale wtedy to na pewno będzie za późno i Uczelnia do wtedy padnie.
Jeszcze jedna kwestia - kto wam przyjdzie za taką kasę do pracy w PPUZ (chyba jakie niezdary życiowe).
Artur16.01.2022, 23:36
No cóż skoro tak ma być lepiej niech i tak będzie.
Była księgowa PPUZ16.01.2022, 23:36
Tak, tak, ale Pani M. Zięba ma swój budżet a Uczelnia swój.
Realista16.01.2022, 23:22
Jeśli to BGD rzeczywiście będzie rektorem to ta uczelnia już kompletnie się pogrąży?
wieśniak16.01.2022, 20:47
Proszę sobie, Panie Arturze, jeszcze raz przeczytać ostatnie zdanie z artykułu który komentujemy (ona ma odłączony dostęp do swojej skrzynki pracowniczej i wydarza się po raz kolejny - czy wszystkie dzwonki i sygnały alarmowe uruchomiły się? - U mnie tak!). Natomiast co do kwestii zatrudniania za parę groszy to proponowałbym na moment usunąć z całego tego zawiłego równania osobę pani dr Zięby. Wstawmy w nie sobie kogokolwiek innego, np. rycerza uśpionego w Tatrach, który w chwili potrzeby dla ratowania podhalańskiej uczelni nagle przybywa na czarnym koniu na nowotarski Kokoszków, albo np. profesora geniusza, oczywiście z Krakowa i legitymującego się niezliczonymi doktoratami, i przypuśćmy że taka omnipotentna osoba obejmie funkcje rektora, no i co? Ano płacić będzie pracownikom dokładnie te same pieniądze co dr Zięba czy dr BGD, ponieważ tak a nie inaczej został skrojony budżet uczelni i koniec końców dwa plus dwa i tak musi się równać cztery. Wszelkie cechy personalne osoby którą wstawimy na najwyższy urząd w instytucji jaką jest uczelnia są sprawą wtórną jeśli chodzi o zarobki pracowników. Decyzje zapadają w wieloosobowych gremiach, jest zasada wielu oczu, są organy nadzorujące które kierują się jednakowymi dla wszystkich uczelni procedurami, itd. Kult jednostki szczęśliwie mamy już jako ludzkość za sobą. Właśnie dlatego podpisuję się 'wieśniak' żeby unaocznić wszystkim szychom że liczy się nie osoba pisząca tylko treść tego co ta osoba pisze, nie cechy osobowościowe, tudzież koneksje, menadżera, tylko gremialnie ustanowione zasady na jakich obliczane są pracownikom wypłaty. Proponuję się nie bać; zderzenie z ponowoczesną rzeczywistością jest jak upadek z półcentymetrowej wysokości (chociaż dla niektórych przewrót to może być iście kopernikański, no bo jak tu pogodzić się z myślą że relacja zachodzi w obie strony, tzn. że nie tylko pracownicy są zależni od szefa, ale i szef od pracowników).
Pracownik PPUZ16.01.2022, 19:36
Pani dr m. Zięba uzurpuje sobie władzę wbrew prawu i pismu Ministerstwa Edukacji i Nauki, narusza przepisy prawne zewnętrzne (Ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce) oraz przepisy prawne wewnętrzne (Statut Uczelni).
Nie jest prawdą, że w Uczelni jest "pat" w zakresie władzy, gdyż Ministerstwo Edukacji i Nauki wyraźnie i bezsprzecznie stwierdziło, że dr BGD pełni obowiązki Rektora PPUZ w Nowym Targu.
Działania Pani Marii Zięby są nakierowane na destabilizację Uczelni, bezprawne przejęcie władzy i skonfliktowanie całej społeczności akademickiej.
W końcu dr M. Zięba z jej chorymi pomysłami musi ustąpić.
Źle traktowała pracowników - próbowała zaoszczędzić i pozbawić pracowników PPUZ resztek szacunku do siebie i swojej pracy tnąc koszty nie tam gdzie trzeba (chciała pozbawić pracowników premii za wykonywaną pracę).
Podpowiadała i sama cięła wynagrodzenia pracownikom na umowę zlecenie - dlatego Oni musieli zrezygnować ze swoich pełnionych obowiązków poza godzinami pracy w czasach gdy inflacja szaleje to ona proponowała niższe stawki wynagrodzeń o 1/3 - do tego przekonywała też byłego Rektora Włodarczyka, który jej wierzył i traktował ją poważnie a potem prze nią został pozbawiony stanowiska - ufał jej a ona po jednym nieporozumieniu zorganizowała wszystko aby pozbawić go stanowiska!

Teraz w końcu interesy pracowników będzie nadzorował ktoś inny!
Była księgowa PPUZ16.01.2022, 19:29
Dokładnie dr Zięba cięła koszty wszystkim a sobie naliczała dodatkowe wynagrodzenie za godziny ponad liczbowe a dr Włodarczyk jest sam sobie winien bo jej słuchał i był zaślepiony niby jej uczciwością.
Panie Arturze niech Pan nie komentuje użytkownika "wieśniaka" - najwyraźniej to jej człowiek.
Informatycy na pewno wykonywali tylko polecenia p.o. Rektora BGD i sami z siebie na pewno nie kasowali kont mailowych.
Jan16.01.2022, 19:25
Jest jasne że rektorem p.o. jest tylko pani dr.Bianka Godlewska Dzioboń.
To co robi Pani Zięba jest niedopuszczalne.
Anarchia, bałagan i chaos.
Czy nie ma dla niej taczki?
Artur16.01.2022, 19:13
Panie "wieśniak" z tego co Pan pisze to M. Zięba jak powróci do władzy to ich pozwalnia i rozliczy się z nimi tak jak trzeba a zatrudni sobie młodych ludzi za parę groszy - z innych komentarzy i innych aktualności wynika że ona lubi oszczędzać.
Artur16.01.2022, 18:44
Panie "wieśniak" - uważam, że nie potrzebują oni nawet zmieniać nikomu haseł, aby dostać się do kont użytkowników i czytać ich korespondencję - przecież są administratorami serwera pocztowego a administrator może wszystko.
Powinni to być ludzie z Poświadczeniami Bezpieczeństwa o klauzuli Zastrzeżone - to za mało, co najmniej Poufne.
slabo16.01.2022, 15:53
żeby ten poziom był wyższy nauczania było by ok
wieśniak16.01.2022, 15:11
Panie Arturze, wystarczyłby taki porządny 'pater noster' pracownikom obsługi technicznej Uczelni i słowne ostrzeżenie ich, że jeśli po raz kolejny znów odłączą pani rektor, bez jej wiedzy i zgody, dostęp do pracowniczego konta w Internecie, to że będą musieli sobie poszukać innej pracy (wbrew pozorom młodych informatyków jest zatrzęsienie na rynku pracy, tylko nikt ich nie chce zatrudniać bo nie mają doświadczenia, a starzy obrośli w piórka i zaczynają się szarogęsić). Ustalić kto konkretnie, o której godzinie i z jakiego urządzenia zmieniał hasło pani p.o. rektor, potrafi pierwszy lepszy informatyk, nie potrzeba tu żadnego CBŚ ani ABW. Nadal mam poważne wątpliwości czy aby zdaje sobie Pan sprawę z kalibru czynu jakiego ktoś tutaj się dopuścił: oto ktoś przejął, a następnie zmienił hasło, i teraz otrzymuje wiadomości adresowane do rektora uczelni, być może robi sobie z tych służbowych informacji prywatny użytek, być może podszywa się pod osobę pani rektor wysyłając z przechwyconego konta w jej imieniu swoją korespondencję do innych instytucji, itd. Niech Pan pomyśli o tym.
tiwi regulator16.01.2022, 14:23
Pani dr BGD to nasza lokalna Magdalena Ogórek. Tylko tyle i aż tyle.
Artur16.01.2022, 14:13
No to Panie "wieśniak" - proponuję powołać ABW i CBŚ.
Musi tam ktoś zrobić porządek.
Sławek16.01.2022, 12:31
Tam gdzie BGD tam i chaos i demolka wszystkiego. Na kilka lat był z nią spokój bo nie miała wstępu na uczelnię no ale stało się co się stało. Ale jedno jest pewne. To jej ostatni łabędzi śpiew
Pyzdra16.01.2022, 08:52
Pełnienie funkcji p.o. rektora przez BGD to przekręt ale to wyjdzie z czasem,szkoda tylko że konsekwencją tych ruchów będzie całkowity paraliż funkcjonowania uczelni.
wieśniak16.01.2022, 00:38
Panie Arturze, jeżeli wysłał Pan do Pani dr M. Zięby wiadomość i nie otrzymał do tej pory wiadomości zwrotnej o niedostarczeniu do niej tej wiadomości, a równocześnie pani M. Zięba twierdzi że ktoś po raz kolejny odłączył jej dostęp do pracowniczej poczty internetowej, to kontaktowanie się z obsługą techniczną Uczelni jest, na tym etapie przynajmniej, ostatnią rzeczą jaką należałoby zrobić. Ewidentnie ktoś przejął pracownicze konto osobie która, na chwilę obecną przynajmniej, jest najważniejszą osobą na Uczelni i biada jeśli okazałoby się że to był ktoś z pracowników Pani p.o. rektor (te rzeczy i tak wyjdą, wszystko jest zapisane w komputerach). Mam wrażenie że nie wyczuwa Pan wagi czynu jakiego ktoś się najwyraźniej dopuścił ingerując w pracownicze konto osoby, która kieruje instytucją państwową. Nawiasem mówiąc w artykule jest napisane "odłączono", a nie że konto zostało "usunięte". Stawia Pan wóz przed koniem, bo to trochę tak jakby sugerować ofierze przestępstwa: idź do gangstera i grzecznie go zapytaj kto dopuścił się wobec Ciebie przestępstwa - jeśli gangster będzie w dobrym humorze to być może łaskawie udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytanie (w tym wypadku: jak się szanownemu pracownikowi technicznemu będzie chciało to sprawdzi kto ostatnio gmerał w ustawieniach jej konta). Ona zakomunikowała fakt że jej odłączono konto i to sprawca tego czynu powinien teraz drżeć, a nie ona. Zamiast współczuć pokrzywdzonej osobie i krzyczeć: rozbój w biały dzień w państwowej instytucji, to Pan ustawia się niejako po drugiej stronie barykady i radzi niech ofiara odłączenia konta szuka, dopytuje się, zwróci się do obsługi technicznej, choć przecież to są wszystko podwładni jej pracownicy. Znam panią Marię Ziębę i naprawdę nie wydaje mi się aby była to osoba którą zżera żądza karierowiczostwa, choć mogę się mylić. Raczej jest ponad tymi wszystkimi swarami i działa 'pro publico bono'. Chyba wielu ludzi nie docenia jej.
Artur15.01.2022, 21:41
Konto służbowe Pani dr M. Zięby działa.
Wysłałem do niej wiadomość i nie otrzymałem wiadomości zwrotnej o nie dostarczeniu wiadomości!
Pani Mario może trzeba skontaktować się z obsługą techniczną Uczelni i dowiedzieć się dlaczego nie może odbierać Pani wiadomości a nie wysuwać zaraz wniosków, że Pani konto zostało usunięte lub zablokowane.
Ala15.01.2022, 21:36
Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło swoje stanowisko jednoznacznie stwierdziło, że obowiązki rektora pełni pani dr Bianka Godlewska-Dzioboń.
Czego pani dr M. Zięba jeszcze nie rozumie?
W końcu jest to jakiś organ nadzorczy Uczelni no nie?
Chyba, że dr M. Zięba sama ustala sobie prawo wg. którego działa i narzuca go innym Pracownikom PPUZ - to zła i zawistna kobieta.
Aaa15.01.2022, 19:28
Klan zbójnika nie odpuszcza.
Jak długo jeszcze będzie trwał ten bezpardonowy atak zbójnika.
Odejdź chłopie wraz z całą swoją rodzinką a sytuacja od razu się uspokoi
nowotarzanin15.01.2022, 18:41
pani Zieba nie umie rzadzic sama soba , niech ona sie uda do dymisji dla dobra calej uczelni Podhala oraz kazdego pacjenta spod ktorego wychodza ksztalcone przez nia i inne panie doktorki przed duze D - pielegniarki .
ola15.01.2022, 14:46
Szkoda tej uczelni.
Szanowny panie prof. Hodorowicz jaka to przyjemność sterowanie z tylnego siedzenia.
Jantar15.01.2022, 13:36
Ale o co jest walka? Za chwileczkę przyjdzie nowy rektor z poparciem tych wszystkich elektorów i całego Senatu który odwoływał Włodarczyka i cały ten UEK będzie i tak w d... Jedyne co powinniście zrobić to się teraz trochę podlizywać senatorom, elektorom i dr Ziebie żeby wasz powrót do Krakowa nie był w dziurawych skarpetkach tylko po ludzku PKSem bo zapowiada się dla was ciężki i mroźny luty.
A.W.Sz.15.01.2022, 12:19
Naprawdę nie rozumiem, czy ta b... związana z Włodarczykiem nie potrafi przyjąć do wiadomości, że są tutaj niemile widziani i najwyższa pora odejść. Popatrzcie ludzie, przecież odwołano gościa jednogłośnie. W odwołąniu padałały konkretne zarzuty, do których nawet nie raczył odnieść się medialnie Włodarczyk. Odcieli go od k... z dnia na dzień, a wielkie raban. Tego nie można było przeprowadzić z inny sposób, wrzód trzeba przeciąć raz i porządnie. A swoją drogą ten kochany PIS ładnie zniszczył nam kulturę prawną, nie mówiąc już o skandalicznej pracy ministerstwa jako nadzorcy państwowej jak nie było uczelni. Zapisy w Statucie uczelni są jasne, kto i jak powołuje i odwołuje rektora, co w następstwie. Takie fakty powinno ministerstwo stwierdzić jednym krótkim pismem. A tutaj okazuje się, że jakaś Bianka goni po uczelni z pismem, że ona jest p.o. rektorem. Szkoda, że nie prymasem (też ma poddobną sukienkę). Szkoda tylko tych ludzi (m.in. prof. Hodorowicz) którzy przez lata budowali prestiż i szacunek tej uczelni,coby nie powiedzieć z małego i prowincjonalnego miasta, a tu przychodzą takie *** dziwne persony i niszczą wszystko. Szkoda, bardzo szkoda, ale wszystkim, którzy walczą o uratowanie tej uczelni, szczególnie P. dr Ziębie życzę dużo wytrwałości i konsekwencji. Cieszę się, że przegoniliście te hieny, mam nadzieję że uczelnia rozliczy się również z tą *** doktorką Bianką G.-D. Powodzenia
Ada15.01.2022, 12:16
Szanowna Pani dr Zięba!!!
Czytając pani wpis trudno się nie zgodzić i nie zauważyć pani zaciekłości, brak obiektywizmu, mijania się z prawdą.
Na chwilę obecną próbuje pani przekazywać nie prawdziwe informacje, tylko dlaczego?
Pani wygłoszone oświadczenie jednoznacznie wskazuje o pani arogancji, jak można uważać się p.o. rektora gdzie Ministerstwo Edukacji jednoznacznie stwierdziło, że obowiązki rektora pełni pani dr Bianka Godlewska-Dzioboń, to jakie to jest dobro uczelni?
W dalszym ciągu jest pani niewiarygodna i jak taka osoba może uczestniczyć w przygotowaniu uczciwych wyborów.
Jak można uruchamiać kalendarz skoro pani nie reprezentuje uczelni, jedynie buntowników, którym zależy tylko na skoku na kasę, a dobro uczelni mają głęboko.
Proszę, o ujawnienie zarobków jakie pani otrzymuje i porównanie z wynagrodzeniem wykładowców tej uczelni ze swoimi.
Jaka będzie dysproporcja trzy razy?
Szkoda, że takie pojęcia jak honor i uczciwość są pani obce.
Dla przypomnienia, pani jest osobą z doświadczeniem w rozróbach na uczelni, ponieważ ponad rok temu, to nie kto inny brał udział w niszczeniu autorytetu uczelni tylko pani.
To pani wraz ze swoimi poplecznikami oskarżając byłego rektora niszczyła autorytet Uczelni, to pani wydała wyrok na byłego rektora, który nie utrzymał się w Sądzie.
Jakie pobudki panią kierują, że w tak nikczemny sposób niszczy pani autorytet Uczelni?
Xyz15.01.2022, 11:44
Lepiej już niech ta pani skończy. Cała ta sytuacja staje się nudna. Moje dziecko na pewno tam nie będzie studiować skoro mimo negocjacji nie mogą się dogadać i ze wszystkim zieba lata do mediow
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl